052-8084954
מיכל טיפול אלטרנטיבי בבעלי חיים

על השיטה ואיך זה עובד

בעלי החיים יודעים לזהות אינסטינקטיבית את החומרים הדרושים להם לריפוי ואיזון,

אנו רק צריכים להגיש להם אותם ולאפשר להם לקחת חלק פעיל בתהליך הריפוי של עצמם

Zoopharmacognosy - ריפוי עצמי

 

מה זו השיטה הז?

ריפוי מוצלח מתחיל בהקשבה לבעלי החיים ולבעליהם - שיטת פסיכוארומטיקה

השיטה המנחה אותי, מתבססת על ריפוי טבעי ותמיכה בבעיות בריאותיות והתנהגותיות בחיות בר וחיות בית בעזרת חומרים טבעיים , ארומתרפיה, תכשירים שאני רוקחת בהתאמה אישית, הילינג במידת הצורך  והכי חשוב הקשבה  ושיתוף בעל החיים בתהליך הטיפול .

השיטה הזו מאפשרת לו ,לרוב, לקבל את הטיפול בצורה טבעית ומרצון, מה שהופך את הטיפול לחוויה יותר קלה ונעימה יותר. זהו בעצם טיפול המשלב תקשורת יחד עם חומרים טבעיים .

 היום כבר קיימת יותר ויותר מודעות לשילוב טבעי יחד עם טיפול וטרינרי. זהו שילוב מבורך ומבחינתי הכרחי .

לפני עשור היו מגיעים אלי המקרים הקשים , הלא פתורים, היום כבר מבינים שטיפול מונע הוא חלק אינטגרלי מהטיפול בבעל החיים , שבעלי החיים המבוגרים שלנו למשל , זקוקים לתמיכה גם אם אין להם בעיה ספציפית נראית לעין , צריך כבר לדאוג ו"לשמן את המערכת" 🙂 ממש כמו אצלנו .

איך זה עובד?

1לאחר תשאול מעמיק וקבלת תיק רפואי במידה ויש, אני עוברת על הכל לפני ומגיעה אל בעל החיים עם מגוון חומרים טבעיים לבחירה - חימר , שמנים, *הידרוסולים רלוונטיים ולאחר אבחון , והתרגלות לנוכחות שלי ולחומרים בעל החיים מריח אותם, כאשר הם מריחים, מולקולות המרפא זורמות ישר למערכת ההרחה של בעל החיים ומשם למוח ולמחזור הדם ולכן לעתים מספיקה רק ההרחה בכדי להשפיע .

חוש הריח של רוב בעלי החיים מפותח יותר משלנו ואינסטינקטיבית מגרה אותם לבחור את מה שצריכים לאיזון ולטיפול. לפי התגובות שלהם לחומרים, אני מבינה אילו פורמולות  ארקח בשבילם בהתאמה אישית

וזהו תחילת התהליך , כל אחד והתהליך שלו , לאחר שהתחלנו, אנו ממשיכים להיות במעקב טיפולי ובודקים אם יש צורך לשפר או לחזק .לפעמים זה דורש זמן וסבלנות ולפעמים נפתר מאוד מהר.

הגישה הזו גורמת להפחתת רמת הסטרס, אחד הגורמים המרכזיים למחלות גוף ונפש ומאפשרת טיפול יעיל וטוב יותר ומותאם לבעל החיים.

2. במידה ומעוניינים רק בתכשירים ברקיחה בהתאמה כמו לדוגמא תכשירים טבעיים להקלה על בעיות עור או ג'ל אנטי טפילים ניתן לתאם טלפונית / במייל וארקח לפי תשאול קצר

 

היתרון של אבחון ופורמולות בהתאמה ,הוא הטיפול ההוליסטי במגוון סימפטומים שלא תמיד הקשר ביניהם נראה לעין.

השימוש בתכשירים הוא פשוט ויעיל והם מגיעים  בצורות שונות: טיפות, שמן, תרחיף, ג'ל משחות וכדומה וניתנות בהתאם.

אני כמובן ממשיכה לעקוב מקרוב אחרי ההתפתחויות עד לשיפור הרצוי.

התגובות של בעלי החיים  לחומרים מאוד מעניינות ומגוונות, אתן פה מספר דגשים , אך אוסיף שזה עולם ומלואו  ודורש איש מקצוע בעל ניסיון בכדי לאבחן את התגובות ולהתאים טיפול.

רמת התעניינות נעה בין גבוהה – לנמוכה ועד ללא מעוניין או ממש לא רוצה

*אצל כלבים בדרך כלל יותר קל לזהות תגובות – ליקוק שפתיים רחרוח ,ניסיון ללקק, להתמרח

*אצל רוב החתולים התגובות יותר קטנות משום שהתקשורת שונה – תזוזת נחיריים קצרה, ליקוק קטן, מצמוץ  פישוק שפתיים כלפי מעלה בכדי לאפשר למולקולות של הריח להגיע (תגובת פלמן), חלקם ירצו להתמרח

*אם הצורך הוא פיזי הם לפעמים ממש עוזרים לנו ומראים היכן למרוח

*לעתים נראה אותם פשוט יושבים ליד ועוצמים עיניים  - נכנסים למצב של שקט בדומה מצב טראנס – נראה שלא עושים כלום וזה לא משפיע אבל בעצם זו התגובה החזקה ביותר ,הם עובדים עם השמן מאפשרים לו להיכנס ולעשות את העבודה .

זיהוי התגובות אם אוהבים או מתעניינים, לא תמיד יהיו ברורות לעין הלא מאומנת

*חשוב לתת להם לגשת להריח בעצמם ולבחור את המרחק ולא לדחוף להם לאף ,אחרת זה עלול ליצור תגובה הפוכה

*לפעמים הריח חדש/ חזק מדי אבל עדיין מעניין

*לפעמים יש להם גם "דעה קדומה"  בעקבות אירועי עבר - פחד מבקבוקים/טיפול תרופתי/טיפול  וצריך לעזור להם ליצור חוויה טובה בכדי להפיג את ברתיעה

*אין  להכריח לקחת אלא לתת להם את הזמן והסבלנות שלהם , לעתים לוקח להם זמן הסתגלות, לעתים הם מבינים בטיפול הראשון ולעתים לוקח להם יותר זמן

מניסיוני, כאשר המטופלים שלי מגיעים מרצון ( גם אלו שבתחילה היו חשדניים יותר )ושמחים שאני מגיעה ואפילו ממש מראים במה הם מעוניינים ובמה לא (כי הם כבר מבינים שזה הטיפול שלהם) ההבנה העמוקה הזו שהם חלק מהתהליך ושאתם קשובים להם ורואים אותם, עושה את ההבדל. תסמכו עליהם.

אני מטפלת במגוון בעיות פיזיות ורגשיות ביניהן - בעיות עור /אלרגיות /הרגעה/הרחקת טפילים/בעיות במערכת עיכול / בעיות במערכת נשימה/ דלקות חניכיים /כליות ודרכי שתן/ תמיכה במחלות כרוניות /חיזוק כללי / הרגעת פחדים וחרדות / חיזוק הקשר בין בעלי החיים לאחראים עליהם ועוד.

*הידרוסלים – מים ארומטיים עם סגולות מרפא המיוצרים בתהליך הפקת השמן האתרי

*לחתולים אסור השימוש בשמנים אתריים לארומתרפיה לבעלי חיים

*אין לתת שמנים/הידרוסולים על דעת עצמכם  ללא ליווי והתייעצות עם איש מקצוע

לצפייה בסיפור ותהליך הטיפול של ציפי הזאבה:

לולה של איתמר בזמן איכות ומריחת ג'ל אנטי טפילים:

ונוס של שי מחכה לפורמולות:

לאבחון /הזמנת מוצרים דברו איתי

WhatsApp chat