052-8084954
מיכל טיפול אלטרנטיבי בבעלי חיים

טיפול באמצעות חימר בבעלי חיים

השימוש בחימר ונפלאותיו נפוץ עוד מימי קדם בקרב בעלי החיים הקדומים והשבטים הפרימיטיביים. הם ידעו ועדיין יודעים בחושיהם והאינסטינקטים הטבעיים להיעזר בחימר למטרות ניקוי פנימי וחיצוני. החימר שימש אותם פנימית במקרי הרעלה וטפילים פנימיים וכחומר הזנה לעתים בשל תכולת המינרלים שבו וחיצונית לניקוי חיטוי החלמה והגנה מפציעות ונגעים.

בחימר (או בחומר כמו שריקה זראי נוהגת לכנות אותו) קיימות סגולות מרפא רבות החל מיכולת הספיחה והספיגה הנפלאות שלו ועד נוגד דלקת, מקל על כאבים, מאחה רקמות ותורם לחידוש תאי עור.  מביקורי במכרות חימר בצרפת, נפעמתי מעוצמתם של הררי החימר המכילים בתוכם ריפוי טהור. האדמה הוולקנית שעברה תהליכים במשך שנים רבות , נושאת בחובה חומרי ריפוי אורגניים ששימשו ועדיין משמשים בעלי חיים ותרבויות שונות מימים קדומים ועד היום.

לפי דבורה שטריך  ״ריפוי בחימר ״: בעלי עדרים שהשתמשו בחימר לטיפול בדיזינטריית בקר דיווחו על 100 אחוז הצלחה ואחד אף דיווח שריפא דלקת ריאות לאחת הפרות בעדר בעזרת  חימר  ומחקר מאוניברסיטת ניו אינגלנד מצא שהחימר שערבבו במי שתייה של כבשים , שיפרו את העיכול והגדילו את צמיחת הצמר.

    

סודות החימר הירוק

לחימר יש יכולות ריפוי מופלאות, ביניהן יכולות ניקוי הרעלים והספיחה שלו, טיפול  ומניעת בעיות במערכת העיכול כמו שלשולים, טפילי מעיים ,כיבים, דלקות בחלל הפה ועוד. החימר מצוין  לשימוש חיצוני כאנטי דלקתי ומאיץ החלמה במצבי הוט סופט, אבצסים, כיבים בעיות מפרקים ועוד בנוסף לחומרים טבעיים כמו שמנים, הדרוסולים  וצמחי  מרפא.

למשל- הזאבים האפורים שהם פציינטים נפלאים, עוברים את הקיץ ועקיצות הזבובים עם התמרחויות עצמאיות בתכשיר חימר שרקחתי, אותו מורחים להם על משטח נוח שיוכלו להתמרח.   בשיטת הטיפול הטבעי שלי, הרעיון המרכזי הוא להציע להם את החומרים הדרושים לריפוי ולאפשר  לבעלי החיים לקחת חלק פעיל בתהליך ובעצם לאפשר ריפוי עצמי  -zoopharmacognosy.

בספר  Wild health של Cindy Engel בתצפיות של חוקרי גאופגיה - על מגוון בעלי חיים בטבע ( פילים ציפורים קופים ועוד ), מצאו שצריכת החימר נפוצה מאוד ומהווה חלק מהדיאטה בכדי להתמודד עם רעלים ולתמוך במערכת העיכול.

     

מספר מקרים של מטופלים שבהם החימר היווה חלק גדול מהטיפול:

  • חתולי הביצות שסבלו מספר שנים מגינגיבל היפרפלסיה ( עקב גדילת תאים עלייה בנפח החניכיים) ובעקבות כך נוצרו בחניכיים דלקות חוזרות ונשנות. למרות כל ניסיונות הטיפול הקונבנציונלי ומאמצם של המטפלים,  התסמינים הופיעו שוב ושוב. הם החלו לקבל טיפול עם  חימר ירוק ששמנו להם בכלי מים נפרד מהקבוע כדי שתהיה להם האופציה לבחור כמה ומתי להשתמש ובנוסף פורמולה טבעית שרקחתי , התוצאות לא איחרו להגיע הריורים והקושי לאכול פסקו ודלקת החניכיים לא חזרה, מאז עברו יותר משנתיים.  עד היום החימר זמין להם והם שותים כשעולה הצורך.
  • גורי חתולים כבני חודש שסבלו מתולעים הגיעו מיידית וממש אינסטינקטיבית לשתות מכלי המים שבהם שמתי חימר ירוק . בנוסף, היו להם מיים טריים נקיים .
  • קופת מקוק שחור בשם  מלי ממקלט הקופים שסבלה מפצעים פתוחים ונרחבים בעקבות כשל חיסוני, טופלה בין היתר  במשחת חימר שעזרה לה להתגבר על הפצעים ולהקל על כאבים. היום היא בריאה וחיה עם ילדיה הקופים
  • ג'וני הכלב המתוק שיש על שמו משחה J סובל מכאבי מפרקים ומקבל באופן קבוע מהחימר ברגע שצץ פצע לחץ

המקרה האחרון שאשתף הוא מארה ( מכרסם גדול מדרום אמריקה ) אשר סבל מאבצסים בגב במשך חודש וחצי. מצב מאוד לא נעים וכואב. ניסיונות האנטיביוטיקה וניקוי המקום, לא הספיקו. לכן רקחתי במיוחד בשבילו משחה עם חימר שבה, יחד עם המטפלים גם הווטרינר הראשי, בנוסף לטיפול האנטיביוטי, השתמש ומרח לו על המקום ותוך מספר ימים הוא החלים

מארו המארה מספר ימים לאחר שהחלים

עם כל טיפול התרגשתי  לגלות כל פעם מחדש את כוחו של החימר ומתוך זה את כוחו של הטבע

בשימוש בחימר יש להיוועץ עם איש מקצוע

בשל יכולות הספיחה שלו אין להשתמש בחימר בשילוב תרופות ובכלי מתכת

חשוב להשתמש בחימר צרפתי טהור שהגיע מאזור ללא זיהום

כותבת המאמר- מיכל בן צבי,

מטפלת ורוקחת תכשירים טבעיים לבעלי חיים לשירותים שלי

וידאו של המכרות: